Formularz kontaktowy

Aktualności

Baner aktualności
Wizja zrównoważonego rozwoju według HP

13-10-2022

Wizja zrównoważonego rozwoju według HP

Firma HP Inc. opublikowała pierwszy raport, podsumowujący jej działania w zakresie zrównoważonego rozwoju w 2019 roku, który przedstawia postępy organizacji w zakresie zwiększania różnorodności i integracji społecznej.

Firma HP Inc. opublikowała pierwszy raport, podsumowujący jej działania w zakresie zrównoważonego rozwoju w 2019 roku, który przedstawia postępy organizacji w zakresie zwiększania różnorodności i integracji społecznej, zmniejszania ingerencji w środowisko naturalne oraz wsparcia dla społeczności na całym świecie.

Jednocześnie firma zobowiązała się do 2025 r. podwoić liczbę osób czarnoskórych i Afroamerykanów na stanowiskach kierowniczych.

Ogłoszono również plan eliminacji 75% jednorazowych opakowań plastikowych do 2025 roku, w ramach rozwoju niskoemisyjnej gospodarki obiegu zamkniętego.

Wysiłki mające na celu tworzenie długotrwałej pozytywnej zmiany na ludzi, planetę i społeczności są zintegrowane ze strategią biznesową i działaniami HP, i stają się coraz ważniejszym czynnikiem wpływającym na decyzje zakupowe klientów. Dzięki działaniom firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju przychody wzrosły w 2019 roku o ponad 1,6 mld dolarów, co stanowi wzrost o 69% w porównaniu z 2018 rokiem. Odzwierciedla to rosnący biznesowy imperatyw przywództwa nastawionego na konkretny cel.

Kultura HP od dawna opiera się na przekonaniu, że to, w jaki sposób coś robimy, jest tak samo ważne, jak to, co robimy. Ostatnie wydarzenia odsłoniły dalej działający systemowy rasizm i głębokie nierówności, które pozostają plamą na społeczeństwie, czemu wszystkie firmy powinny bezwzględnie przeciwdziałać – powiedział Enrique Lores, Prezes i Dyrektor Generalny HP.

Szczególnie ważne jest, aby firmy rozliczały się i publicznie informowały o swoich działaniach – dodaje Lores. Tegoroczne dane pokazują, że HP robi znaczne postępy w wielu obszarach, a jednocześnie sygnalizują, na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę. Przykładowo, liczba pracowników czarnoskórych oraz pochodzenia afro-amerykańskiego nie jest dla nas satysfakcjonująca, dlatego podejmujemy dalsze działania w celu poprawy tej sytuacji. Chociaż przed nami jeszcze sporo ciężkiej pracy, jestem przekonany, że nasza kultura oparta na wartościach, która jednoczy nasze zespoły i naszych partnerów, pomoże nam przyspieszyć postęp i wspierać bardziej zrównoważone i sprawiedliwe społeczeństwo.

Wraz z uruchomieniem programu HP Amplify Impact rozszerzamy zasięg naszej strategii zrównoważonego rozwoju, aby dać partnerom możliwość dokonania trwałych pozytywnych zmian z korzyścią dla planety, ludzi i społeczności:

PLANETA — popraw wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wykorzystaj działania firmy HP w zakresie strategii zrównoważonego rozwoju, aby tworzyć bardziej wydajną i niskoemisyjną gospodarkę o obiegu zamkniętym oraz wspierać klientów w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju

LUDZIE — angażuj i wspieraj pracowników. Aktywuj zrównoważone postawy w swoim miejscu pracy, angażując i zwiększając jednocześnie możliwości pracowników poprzez dostęp do kompleksowych szkoleń HP w zakresie zrównoważonego rozwoju

SPOŁECZNOŚĆ — wpływaj na społeczność. Angażuj się i wspieraj programy edukacyjne HP, aby zapewnić lepsze efekty nauczania i przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu

Wiedząc, że 61% klientów na całym świecie uważa, że zrównoważony rozwój za obowiązkowy dla biznesu, program HP Amplify Impact umożliwia wyróżnienie się na tle konkurencji poprzez rozszerzenie strategii HP Sustainable Impact na naszych cenionych partnerów handlowych.

Świat bez odpadów?

Każdego roku na całym świecie produkuje się trzysta milionów ton tworzyw sztucznych, z czego połowa to produkty jednorazowego użytku, a 91% nie jest poddawanych recyklingowi. Ponadto, w związku z pandemią COVID-19, obserwuje się wzrost popytu na opakowania, które stanowią znaczną część wszystkich produkowanych odpadów i mogą mieć negatywny wpływ na kondycję naszej planety i jej mieszkańców. Dlatego właśnie firma HP postawiła przed sobą nowy cel – do 2025 roku wyeliminować 75% jednorazowych opakowań plastikowych. Dotyczy to głównie opakowań sprzętu i będzie możliwe dzięki przejściu na materiały wyściełające z formowanego włókna.

Strategia HP w zakresie ekologicznych opakowań zmierza do wyeliminowania zbędnych tworzyw sztucznych i innych potencjalnie szkodliwych materiałów wszędzie tam, gdzie to możliwe. W roku 2019 firma HP podjęła decyzję o pozbyciu się plastikowych zacisków do przewodów zasilających oraz plastikowych torebek na dokumenty w opakowaniach sprzętu. Firma przeszła również na alternatywne, oparte na papierze surowce, które łatwiej poddać recyklingowi. Aby przyspieszyć ten proces, HP rezygnuje z wykonanych z plastikowej pianki materiałów wyściełających do opakowań notebooków, komputerów stacjonarnych i monitorów na rzecz wyrobów produkowanych ze 100-procentowej pulpy celulozowej. Opisana zmiana pozwoliła w zeszłym roku na wyeliminowanie 933 ton ekspandowanej pianki plastikowej, którą trudno jest poddać recyklingowi.